استارتاپ توانیتو از ایده تا اجرا و فعالیت های

استارتاپ توانیتو ، از ایده تا اجرا

آشنایی با استارتاپ توانیتو و چگونگی اجرایی شدن آن

 استارتاپ توانیتو از ایده تا اجرا، فراز و نشیب‌ها و مسیر‌های هموار و ناهموار مختلفی را تجربه کرده است.

حتماً برای هر کدام از شما نیز به نحوی پیش آمده است که آرزویی را در سر بپرورانید اما هیچ زمینه‌ای را برای استحقاق آرزویتان آماده نبینید و صرف نظر کنید.

توانیتو هم یکی از همین ایده‌ ها و آرزوها بود که علی رغم مشکلات و غیرممکن‌های پیش رویش، ممکن شد، از نامش نیرو گرفت و خواست که بشود و شد.

ایده‌ های اولیه توانیتو

شاید شما هم به این عبارت باور داشته باشید که دستاوردهای مفید و خلاقانه هر انسانی ریشه در نیازهای او و جامعه‌اش دارد. اگر به این عبارت باور ندارید، این نوشته را بخوانید تا تجسم این جمله را در توانیتو بیابید.

آقای وحید رجبلو، فرد دارای معلولیت نود و هشت درصد، با توجه به این که خودش در وضعیتی متفاوت از اکثریت جامعه، به زندگی و زیبایی و ارزشمندی‌اش باور داشت، با ایده توانیتو، تصمیم به برطرف کردن مشکلات زندگی روزمره، افراد دارای معلولیت گرفت.

در راستای همین تصمیم، علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی را آموخت و علم و توانمندی‌اش را در راه تحقق توانیتو به کار گرفت. آرزو کنید و ملزومات تحقق آرزویتان را گردآورید. توانیتو مصداق عینی این جمله انگیزشی است.

راه اندازی استارتاپ توانیتو

سرانجام استارتاپ توانیتو با نام تجاری شرکت توانا توسعه تدبیر به مدیدیت آقای وحید رجبلو راه اندازی شد. از آغاز تا امروز بیش از صد خدمت در توانیتو برای همگان به ویژه افراد دارای معلولیت و سالمندان ارائه می‌شود.

توانیتو استارتاپی است نامحدود برای خدمات دهندگان و خدمات گیرندگان. یک کارآفرینی خلاقانه است برای این همه هنر، توانمندی، تخصص و استعدادی که در میان ایرانیان به وفور یافت می‌شود و قدر دانسته نمی‌شود.

توانیتو به اجرا درآمد تا قدر هنر، تخصص و توانمندی ایرانیان دانسته شود و از این مهارت‌ها در جهت درآمدزایی خدمات‌دهندگان و رفع نیاز کاربران، به ویژه کاربران دارای معلولیت، به بهترین نحو استفاده شود.

چگونگی استفاده از سایت توانیتو

از مهم‌ترین اقدامات توانیتو برای اجرای این ایده، طراحی سایت بود. سایت توانیتو، درگاهی برای ارائه و دریافت انواع خدمات است. با ورود به این سایت از طریق نشانی tavanito.com و ورود به قسمت منو سایت و انتخاب آیکون “همین حالا عضو شوید” می‌توانید اطلاعات خود را ثبت کنید و کاربر سایت توانیتو شوید.

یا از طریق انتخاب آیکون “همکار شوید” و فرستادن رزومه و اطلاعات فردی‌تان، به عنوان همکار و خدمات‌دهنده در توانیتو مشغول به کار شوید.

حوزه خدمات توانیتو شامل سه دسته اصلی، عمومی، درمانی و آموزشی است. کاردرمانی، شنوایی سنجی، روانشناسی، گفتاردرمانی، فیزیوتراپی، نوروفیدبک تراپی، ویزیت پزشک عمومی، انواع پرستار مانند پرستار سالمند و … در زیر مجموعه خدمات درمانی ارائه می‌شوند.

آموزش نرم‌افزار، آموزش طراحی گرافیک، آموزش تولید محتوا و طراحی سایت، آموزش تندخوانی، آموزش زبان‌های خارجی، آموزش دروس تحصیلی، آموزش نقاشی، آموزش موسیقی و … در زیر مجموعه خدمات آموزشی ارائه می‌شوند. البته در بخش آموزشی و روانشاسی این امکان وجود دارد که این خدمات را صورت آنلاین نیز دریافت کنید و حتی در بسیاری از موارد قبل از دریافت خدمات یک مشاوره آنلاین دریافت کنید.

خدمات پیرایش آقایان، آرایش و پیرایش بانوان، خدمات ناخن، ارائه برنامه ورزشی و رژیمی و … نیز در دسته خدمات عمومی ارائه می‌شوند.

کاربران سایت توانیتو می‌توانند خدمات مورد نظرشان را از طریق دسته‌بندی‌های موجود در سایت بیابند، جزئیات آن را ببیند و خرید خدمت را انجام دهند.

خدمات سایت توانیتو اغب با تخفیف سی الی پنجاه درصد ارائه می‌شود. در ضمن به خاطر شرایط متفاوت کاربران دارای معلولیت یا سالمندان عزیز، امکان ارائه خدمات در منزل ایشان نیز وجود دارد.

البته شرایط موجود و وضعیت شیوع کرونا، همچنین دوری بسیاری از افراد دارای معلولیت و سایر هم‌میهنان از امکانات پایتخت، سرویس ارائه خدمات آنلاین توانیتو نیز از طریق خود سایت فعال است.

پس هنگام خرید، به گزینه‌های موجود، یعنی ارائه خدمات در منزل خدمات‌گیرنده، در محل خدمات‌دهنده یا ارائه به صورت آنلاین، توجه کنید و گزینه دل‌خواه‌تان را برای دریافت خدمات برگزینید.

همچنین ساعات، روزها و محدوده جغرافیایی ارائه خدمات برای ملاقات حضوری نیز، قابل گزینش است. ویژگی دیگر دریافت خدمات از توانیتو این است که در صورت عدم رضایت از خدمات دریافت شده، امکان دریافت هزینه پرداختی خود را خواهید داشت.

توانیتو در شبکه‌های اجتماعی

در کنار سایت، راه اندازی صفحات ویژه توانیتو در شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام و توییتر، و تدارک کانال تلگرام برای این استارتاپ، گامی دیگر بود.

اکنون توانیتو در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی نظیر گوگل، اینستاگرام، توییتر، تلگرام و لینکدین، حضور فعال دارد.

در وبلاگ توانیتو نیز به صورت منظم و روزانه، مقاله‌هایی با موضوعات، آموزشی، پزشکی، بهداشتی، سلامتی، روانشناسی و … بارگزاری می‌شود. گزیده این مقالات را می‌توانید در صفحه اینستاگرام توانیتو مشاهده کنید.

سایر فعالیت‌ها

توانیتو علاوه بر راه اندازی سایت، ارائه خدمات، استخدام همکار و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی، در عرصه‌های دیگری نیز حضور پیدا کرده و می‌کند.

حضور آقای وحید رجبلو در گفتگوهای تلویزیونی، در صفحات پرسش و پاسخ مجلات و سایت‌ها و در کنفرانس‌ها و همایش‌های داخلی و خارجی، بخش دیگری از فعالیت‌های این استارتاپ است.

جمع‌آوری نذورات خیرین برای تهیه و توضیع ملزومات کرونا و برطرف نمودن نیازهای بهداشتی و روزمره قشر ضعیف و آسیب‌دیده جامعه از شرایط پیش آمده در نتیجه اجرای قرنطینه در سطح کشور نیز، از دیگر فعالیت‌های این مجموعه بوده است.

برگزاری مسابقه داستانیتو، از دیگر فعالیت‌های فرهنگی توانیتو است. مسابقه داستانیتو برای افراد دارای معلولیتی که علاقمند به نوشتن و بازگو کردن داستان زندگی خود بودند، ترتیب داده شد.

رویداد توانیران نیز یکی دیگر از فعالیت‌های توانیتو در سال گذشته بود. این رویداد پیش از شیوع کرونا، با حضور قهرمانان و ورزشکاران و مدیران، و با شرکت افراد دارای معلولیت در مسابقه ویلچررانی، به میزبانی باشگاه انقلاب تهران، برگزار شد.

فعالیت‌های فرهنگ سازانه‌ای از قبیل، معرفی و نقد و تحلیل بهترین آثار سینمایی ایران و جهان، معرفی کتاب و ارائه مطلب درباره افراد دارای معلولیت و سالمندان موفق و باانگیزه، همکاری با سایت‌های فروش بسته‌های مقابله با کرونا، پیوستن به کمپین خیرانه سهم من، ارائه طرح خدمات پست ویژه برای افراد دارای معلولیت به اداره کل پست کشور و … نیز بخشی از سایر فعالیت‌های مجموعه توانیتو هستند.

دیگر آن که آقای وحید رجبلو، مؤسس، بنیان‌گذار و ایده‌پرداز استارتاپ توانیتو به عنوان ده جوان برتر جهان از سوی مؤسسه جهانی jci،  اتاق بین‌المللی جوانان جهان، انتخاب شدند و استارتاپ توانیتو نیز از طرف همین مؤسسه به عنوان یکی از پنج استارتاپ برتر جهان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *