شرایط رفت و آمد در باشگاه، آرایشگاه، دندانپزشکی در دوران شیوع کرونا

کرونا انسان‌ها را در تله‌ای بزرگ گیر انداخته است، به طوری که زندگی از گذشته سخت‌تر شده است. این روزها حضور در اجتماع امری پر از نگرانی محسوب می‌شود؛ بنابراین باید با احتیاط بیشتری در جامعه حضور پیدا کرد. حتی باید تا جایی که می‌شود، کمتر از گذشته در مکان‌هایی که واجب نیست رفت.

مهمانی‌های شلوغ و رفتن بدون دلیل در مکان‌های پر تردد، می‌تواند خطرناک باشد.

چیزی در این مقاله قرار است مطالعه کنید، پروتکل‌هایی است که به هنگام حضور در باشگاه، دندان‌پزشکی و آرایشگاه باید رعایت کنید. این محیط‌ها احتمالا احتیاجات روزمره افراد است و گاها نمی‌توان از حضور در آن‌ها سر باز زد. بنابراین در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

اهمیت ورزش، سلامتی، آراستگی در انسان:

اهمیت ورزش برای انسان کاملا غیر قابل انکار است. دیگر همگی باید بدانیم که ورزش امری است که عدم حضور آن می‌تواند انسان‌ را در کام رخوت ببرد. اینکه افراد تلاش می‌کنند با ورزش سلامتی خود را بی‌فزایند، مزیت‌های دیگری را نیز شامل حال آن‌ها می‌کنند. خواب آسان، افزایش انعطاف‌پذیری بدن و کنترل کردن فکر از مزیت‌های دیگر ورزش است.

آراستگی و پاکیزگی یکی از مسائلی است که شاید کمترین وقت و انرژی را از آدم بگیرد، اما بتواند تاثیرات مهمی را در زندگی بگذارد. درست است که انسان حق دارد که با توجه به شرایطش همیشه ظاهری آراسته و دلنشین نداشته باشد، اما شایسته است که تلاش خود را در این زمینه بکند. این کار باعث افزایش روابطش با دیگران، بالا رفتن انرژی مثبت در طول روز و احساس رضایت فرد نسبت به خود می‌شود. بنابراین نمی‌توان ارزش آن را نادیده گرفت.

اگر درباره مسائل فوق صحبت کردیم، به این خاطر بود که بگوییم کرونا نباید ما را از زندگی اصلی و اصولی که برای بیشتر شدن سلامتی شادابی‌مان است، دور کند. شاید کرونا در زندگی‌های ما حضور پررنگی داشته باشد، اما با این حال هنوز هم می‌توان ورزش کرد، می‌توان آراسته بود. نمی‌شود فکر کرد که چون کرونا وجود دارد، باید سلامتی‌مان را فراموش کنیم.

بنابراین ادامه این مقاله را مطالعه کنید؛ شاید به شما ثابت شد زندگی هنوز در جریان است!

شرایط ورود به آرایشگاهها در دوران کرونا:

قبل از هرچیز به خاطر داشته باشید که توانیتو برای انواع کار‌های آرایشی و بهداشتی در خدمت شما است. شما با ورود به این سایت و انتخاب خدمات مورد نظرتان، می‌توانید فرد متخصصی که احتیاج دارید را به خانه بیاورید. شما حتی می‌توانید افرادی را به اختیار بگیرید که برای کوتاه کردن مو، اصلاح صورت و یا انواع خدمات مشابه در کنار شما باشند.

اما برخی از افراد شرایط دسترسی به این موقعیت را ندارند و مجبور به رفتن به آرایشگاه‌ها هستند. نگران نباشید؛ چرا که در این دوران با توجه به پروتکل‌هایی که به این مکان‌ها ابلاغ شده است، آن‌ها مجبور به رعایت نکات بهداشتی هستند. آن‌ها اطلاع دارند که به گونه‌ای نوبت دهی را انجام دهند که رعایت فاصله اجتماعی در محیطی کوچک به سادگی صورت بگیرد. استفاده از الکل، ماسک و دستکش، همچنین شستن مداوم دست‌ها پس از انجام کار هر فرد، برای آن‌ها ضروری است.

با این حال فراموش نکنید که برای رفتن به آرایشگاه‌ها، حتما وسایل مخصوص خودتان را ببرید‌. ماسک را فراموش نکنید. زمانی که در آرایشگاه‌ هستند با سایر افراد فاصله مناسب داشته باشید‌. اگر آرایشگر ماسک نداشت از او خواهش کنید که ماسک خود را استفاده کند.

شرایط ورود به باشگاهها در دوران کرونا:

 

در صورتی که تصمیم به ورزش کردن دارید، سعی کنید تا جایی که می‌توانید در محیط‌های سر باز و یا در منزل این کار را انجام دهید.

با این حال ممکن است که تمایل به رفتن به باشگاه را داشته باشید. در این صورت حتما نکات لازم را رعایت کنید. مسئولان باشگاه احتمالا مجبور به رعایت اصول خاصی هستند. آن‌ها در ساعات مشخصی، تعداد محدودی ورزشکار را می‌پزیرند که تجمع جمعیت زیاد نشوند‌. پس از خارج شدن افراد از باشگاه حتما محوطه را ضدعفونی می‌کنند و از ورزشکاران خواهش می‌کنند که با ماسک وارد سالن شوند.

با این حال توجه داشته باشید که برای ورود به سالن ورزشی، حتما وسایل مورد نیازتان را با خود ببرید. ارتباط جسمی زیادی با دیگران برقرار نکنید و برای احتیاط، با خود الکل به همراه داشته باشید. سعی کنید مرتبا دست‌های خود را با مایع بشویید و در غیر این صورت در این بازه زمانی دست خود را به سمت به چشم‌ها، بینی و دهان خود نبرید.

شرایط ورود به دندانپزشکی در دوران کرونا:

 

به شما توصیه می‌کنیم تنها در صورتی که درد شدیدی در ناحیه دندان‌ها احساس می‌کنید، به دندانپزشک مراجعه‌ کنید. اگر برای چک کردن سلامت دندان‌هایتان و یا برای انجام امور مربوط به زیبایی دندان‌ها تصمیم به مراجعه به دندانپزشک دارید، از این کار صرف نظر کنید.

با ورود به دندانپزشکی حتما دستان خود را بشویید. به هیچ عنوان بدون ماسک وارد مطب نشوید. در این روزها پزشکان با توجه به رعایت فاصله اجتماعی، نوبت دهی افراد را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که باعث تجمع جمعیت نشود. با این حال در صورتی که احساس کردید مطب دکتر بیش از اندازه شلوغ است از ورود به آنجا خودداری کنید.

فراموش نکنید که هرگز قبل از شستن دست‌ها، به چشم، دهان و بینی خود دست نزنید.

نگران نباشید که پزشکان قبل از ورود شما تمامی قسمت‌های مختلف را ضدعفونی کرده‌اند. آن‌ها دائما از الکل برای دست‌ها و سطح استفاده می‌کنند و هرگز بدون ماسک کاری انجام نخواهند داد. با این حال سعی کنید تنها برای مشکلات ضروری و بدون راه حل، به دندان‌پزشکان مراجعه کنید. دندانپزشکان از پذیرش بیماران غیر ضروری معذور می‌باشند.

سخن پایانی:

در ابتدا باید از صبوری شما و مطالعه این مطلب تا انتها متشکر باشیم. فراموش نکنید که این روزها کرونا بی‌توجهی مردمان را دستمایه تلاش‌های خود قرار داده است؛ بنابراین وضعیت اغلب نقاط ایران قرمز است. باید دست به دست هم دهیم و تلاش ‌کنیم تا جایی که می‌توانیم از شیوع این ویروس جلوگیری کنیم. سعی کنید بیشتر از نیاز، از منزل بیرون نیایید‌. اگر احتیاج به امور بهداشتی و آرایشی داشتید، سایت توانیتو در خدمت شماست. هر زمانی که شما به چنین اموری نیاز داشتید این پلتفرم در اختیار شما خواهد بود. پس بدون درنگ وارد سایت شده و خدمات مختلف آن را رصد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *