توانیتو توانمند سازی برای همه

طرز پخت ۴ مدل نان برای دوران قرنطینه خانگی

ط

بسیاری از افراد برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا راهکارهایی از قبیل شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون را انجام می‌دهند. پزشکان نیز همین توصیه را دارند. اما تنها جایی که ممکن است به این ویروس آلوده باشد دست‌ها نیست. ممکن است مواد غذایی نیز بر روی سطح خود این ویروس را داشته باشند. برای این موارد باید چه کرد؟

البته می‌توان با روش‌هایی مواد غذایی، آلودگی‌ها را از بین برد. مثلا می‌توان میوه‌ها و سبزیجات را ضد عفونی کرد. اما نان را چه کنیم؟ آن را هم ضد عفونی کنیم یا با آب و صابون بشوییم؟

در این وبلاگ به معرفی ۴ مدل نان می‌پردازیم که می‌توانید از آنها در ایام قرنطینه خانگی استفاده کنید.

چرا نان بپزیم؟

با اینکه نان‌ها پخته می‌شوند و ویروس‌های احتمالی خمیر، در حرارت بالا، از بین می‌روند، باز هم بهتر است نان مصرفی خود را خودمان در خانه بپزیم. زیرا احتمال اینکه بعد از پخته شدن، از دست شاتر یا کسی که نان را می‌خرد، آلودگی را به خود جذب کند وجود دارد. گرچه نباید وسواسی بود، ولی با این حال، رعایت نکات ایمنی در این ایام، مهمتر از هر چیز دیگری است.

نان رول دارچینی

نان رول دارچینی یکی از بهترین نان‌های خانگی برای استفاده در وعده عصرانه است و ماهیتی خانگی دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم نخستین نانی که به شما آموزش می‌دهیم این نان باشد.

مواد لازم: مایه خمیر یک قاشق غذاخوری، شیر ولرم یک لیوان، شکر دو قاشق غذاخوری، آرد ۴ تا ۵ لیوان، بهبود دهنده یک قاشق مربا خوری، وانیل نصف قاشق مرباخوری، تخم مرغ ۱ عدد کامل و یک زرده هم برای روی نان، نمک یک پنس، کره صد گرم (می‌توان مارگارین نیز استفاده کرد).

مواد داخل خمیر: دارچین ۳ قاشق غذاخوری، هل ۱ قاشق چای‌خوری، شکر قهوه‌ای ۳ قاشق غذاخوری، پودر گل محمدی ۲ قاشق غذاخوری، کره ۵۰ گرم.

طرز تهیه: در ابتدا شیر ولرم، دو قاشق شکر و مایه خمیر را مخلوط می‌کنیم و اجازه می‌دهیم که در مدت ۱۵ دقیقه به عمل بیاید. بعد داخل یک ظرف دیگر، تخم مرغ، نمک، بهبود دهنده، وانیل، شکر باقی مانده، کره و مخلوط مایه خمیر را اضافه می‌کنیم و بعد آرد را کم کم اضافه می‌کنیم و تا جایی ورز می‌دهیم که به دست نچسبد.

خمیر را به مدت ۱ ساعت رها می‌کنیم تا پف کند. بعد پف خمیر را می‌گیریم، آن را ورز می‌دهیم و بر روی سطح کار، پهن می‌کنیم. سپس بر روی خمیر، کره می‌مالیم و بعد مواد را اضافه می‌کنیم و رول می‌کنیم. با زرده تخم مرغ و کمی شیر روی نان را بمالید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه قرار دهید.

نان شیرمال خانگی

مواد لازم: آرد ۳ تا ۴ لیوان، شکر نصف لیوان، کره یا مارگارین ۱۰۰ گرم، شیر یک لیوان، آب ولرم ۱ سوم لیوان، نمک ۱ هشتم قاشق چای خوری، خمیر مایه ۱ قاشق غذاخوری، تخم مرغ ۱ عدد، بهبود دهنده ۱ دوم قاشق چای خوری (اختیاری).

طرز تهیه: آب ولرم با یک قاشق مربا خوری شکر و خمیر مایه مخلوط کنید و به مدت ۱۰ دقیقه اجازه دهید که به عمل بیاید. ظرف دیگری بردارید و تخم مرغ و شکر را بزنید تا کش بیاید. شیر و کره را آماده کنید و خمیر مایه را بریزید و مخلوط کنید. در این مرحله آرد و نمک و بهبود دهنده را کم کم بریزید. بعد با قاشق هم بزنید و سپس با دست حدود ۱۰ دقیقه ورز بدهید.

به مدت ۱ ساعت به خمیر استراحت بدهید. از خمیر چانه بگیرید و داخل سینی فر بگذارید. هر کشلی که بخواهید می‌توانید به خمیرها بدهید. روی خمیرها نایلون بگذارید تا پف کنه. بعد می‌توانید رومال کنید و در صورتی که خواستید، کنجد بریزید. سپس به مدت ۲۰ دقیقه با حرارت ۱۸۰ درجه داخل فر قرار دهید.

نان تست صبحانه

مواد لازم: آرد ۳۳۰ گرم، شیر ولرم ۱۸۵ گرم، تخم مرغ ۲۰ گرم (نصف یک عدد تخم مرغ)، شکر ۲۰ گرم، نمک نصف قاشق چای خوری، کره ۳۰ گرم، مایه خمیر ۱ قاشق غذا خوری، آرد نان ۵ قاشق سوپ خوری، آب ۴ قاشق سوپ خوری.

طرز تهیه: ابتدا ۵ قاشق آرد را با ۴ قاشق آب مخلوط کرده و با همزن بزنید، سپس روی شعله قرار دهید تا غلیظ شود. بعد اجازه دهید که خنک شود. شیر ولرم را با یک لیوان شکر مخلوط کرده و مایه خمیر را به آن اضافه کنید و ده دقیقه اجازه دهید که به عمل بیاید.

در ظرفی دیگر، آرد، باقی مناده شکر و نمک را مخلوط می‌کنیم. یک حفره در داخل مایه ایجاد می‌کنیم، نصف تخم مرغ را می‌ریزیم. مخلوط مایه خمیر و مایه آب و آرد را که گذاشتیم خنک بشود را اضافه می‌کنیم و به خوبی مخلوط می‌کنیم (ابتدا با قاشق و سپس با دست). سپس کره آب شده را به آن اضافه می‌کنیم. در این مرحله باید خمیر را ورز دهیم، این کار را تا جایی انجام می‌دهیم که خمیر به خوبی صاف و یک دست شود.

داخل ظرف را چرب می‌کنیم و خمیر را در داخل آن می‌ریزیم. سپس اجازه می‌دهیم که خمیر کاملا به عمل بیاید و حجم آن دو برابر شود. سپس پف خمیر را می‌گیریم، تا می‌زنیم و به شکل مستطیل درمی‌آوریم و با کف دست بر روی آن فشار می‌دهیم. قالب را چرب کرده و خمیر را در داخل آن می‌ریزیم و در محیط آشپزخانه می‌گذاریم و روی آن را می‌پوشانیم تا به خوبی پف کند.

سپس خمیر را آورده و روی آن کنجد و جو پرک می‌ریزیم و به مدت ۱۵ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه قرار می‌دهیم. یک ظرف آب هم داخل فر قرار می‌دهیم. نان تست آماده است، نوش جان.

نان کراووسان خانگی

مواد لازم: آرد سفید ۲ و ۲/۱ لیوان، آب ولرم ۱ لیوان، کره ۳ قاشق غذاخوری، مخمر نان ۱ و ۲/۱ قاشق غذاخوری، نمک ۱ قاشق چای خوری، شکر ۱ قاشق غذا خوری، ۱ زرده تخم مرغ، زعفران و کنجد (اختیاری).

طرز تهیه: آرد را با نمک، مخمر و شکر مخلوط می‌کنیم. کره را به مواد اضافه کرده و با همزمان آن را به خوبی می‌زنیم. یک لیوان آب را به آرامی به مواد اضافه می‌کنیم تا خمیر شکل بگیرد و به دست نچسبد. اجازه می‌دهیم به مدت ۱ ساعت خمیر استراحت کند. سپس پف خمیر را می‌گیریم و به ۶ قسمت تقسیم می‌کنیم.

هر کدام از قسمت‌ها را با وردنه بر روی سطح کار پهن می‌کنیم، به شکلی که نه خیلی نازک باشد و نه خیلی کلفت. روی خمیرها را با کره می‌مالیم. خمیرها را به شکل مثلثی درآورده و پایین آنها را برش می‌دهیم. بر روی خمیر شکلات‌ها دلخواه خود را می‌ریزیم. بعد خمیر را از قسمت برش داده شده، رول می‌کنیم و ۲۰ دقیقه استراحت می‌دهیم.

سپس روی خمیرها را با زرده تخم مرغ و زعفران می‌مالیم و کنجد می‌ریزیم. در نهایت، خمیرها را به مدت ۲۰ دقیقه در فر با دمای ۱۹۰ درجه قرار می‌دهیم.

مجموعه توانیتو آمادگی خدمات رسانی در حوزه‌های مختلف نیازهای سالمندان و افراد دارای معلولیت را دارد تا این عزیزان بتوانند از شرایط بهتری برای زندگی کردن استفاده کنند.

درباره نویسنده

سارا رجبلو

ارسال دیدگاه

توانیتو توانمند سازی برای همه

ما را دنبال کنید

دسته‌ها

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها