قوانین جدید اداره پست برای خرید اینترنتی توسط افراد با شرایط خاص

خرید اینترنتی، از طریق فروشگاه‌های آنلاین، سایت‌های معتبر و حتی پیج‌های اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی سال‌هاست که مشتریان و طرفداران قابل‌توجهی دارد.

هر چه که از آغاز این نوع خرید و فروش‌ها فاصله گرفتیم، به رونق، اهمیت، خدمات و طرفداران این فروشگاه‌ها نیز افزوده شد. تا این که مسائل مختلفی مثل صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه‌ها و مسائل پیش آمده درباره بیماری‌ کرونا و لزوم قرنطینه خانگی، همه و همه به رونق و افزایش تعداد فروشگاه‌های آنلاین و مشتریان آنها افزودند.

با افزایش گرایش افراد به خریدهای اینترنتی، خدمات فروشگاه‌های آنلاین نیز به روزتر و پیشرفته‌تر شد. مثلاً برخی از این فروشگاه‌ها برای جلب رضایت و افزایش مشتری، هزینه‌های ارسال را رایگان اعلام کردند. یا آن که امکان تعویض و بازگرداندن کالای خریداری شده را فراهم نموده و صفحات سایت و انتخاب کالا را مجهز به آیکون گفتگوی آنلاین کردند.

این موارد تنها تعداد کمی از خدمات مرتبط با خرید و فروش‌های اینترنتی است. چرا که فروشگاه‌های آنلاین هر کدام به فراخور کالا و یا خدماتی که ارائه می‌دهند، آپشن‌های مختلف و متنوعی را برای جلب رضایت مشتری در نظر می‌گیرند.

اما نکته این جاست که به هر صورت، این پروسه، امکان خرید اینترنتی برای افراد دارای شرایط خاص، مثل بیماران در حال استراحت، افراد دارای معلولیت و سالمندان را محدود می‌کرد. چرا که دریافت بسته‌های پستی در کشور ما نیاز به حضور فرد تحویل گیرنده در جلوی درب منزل و امضای سند دریافت بسته توسط ایشان را دارد.

به بیان دیگر، طبق قوانین پستی کشور ما ایران، پستچی اجازه حضور در منزلِ دریافت کننده بسته پستی را نداشته و الزامی‌ست که بسته پستی در مقابل درب منزل تحویل داده شود.

این مورد مهم، افراد نام برده را برای خریدهای اینترنتی بسیار محدود می‌کرد. تا این که دست‌اندر‌کاران توانیتو با ارائه طرح‌ها و ایده‌هایی به مسئولین مربوطه، خواستار تغییر این قانون در موارد خاصی شدند.

در تاریخ ۱۳۹۹.۵.۲ طی جلسه‌ای با حضور آقای وحید رجبلو، مدیرعامل استارتاپ توانیتو، آقای دکتر بهزاد اقبالخواه، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست، آقای دکتر حسن عمیدی، مدیرکل دفتر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت ملی پست و خانم مهتاب سرخیل، رئیس اداره رسانه‌های نوین روابط عمومی شرکت ملی پست، این طرح‌ها و ایده‌ها در جهت تسهیل امور مرتبط با خرید اینترنتی توسط افراد دارای شرایط خاص، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در نتیجه این گردهمایی، قابل اجراترین ایده‌ها پیرامون این مسئله تایید و در دست اقدام قرار گرفتند. به این ترتیب که در آینده نزدیک شاهد افزوده شدن آیکونی با پرسش آیا فرد دارای معلولیت یا فرد دارای شرایط ویژه هستید، در صفحه خرید سایت‌های فروشگاهی افزوده خواهد شد، تا عزیزان دارای معلولیت و یا سالمندان و بیماران، بتوانند با انتخاب این گزینه، پذیرنده سفارش را از وضعیت خود مطلع سازند و کالای موردنظرشان را بدون هزینه اضافی در داخل منزل تحویل بگیرند.

همچنین در صورت عدم وجود این گزینه یا خرید از طریق پیج‌های اینستاگرام، خریدار می‌تواند در قسمت توضیحات صفحه سایت شرایط خاص خود را متذکر شود یا از طریق دایرکت پیج فروشگاه، ادمین را از وضعیت خود مطلع سازد. در این حالت فقط کافی‌ست که فرد مسئول هنگام تحویل کالا به اداره پست، شرایط تحویل‌‌گیرنده بسته را متذکر شود.

اداره ملی پست نیز با طراحی نشانه‌ای ویژه مشتریان دارای معلولیت و دارای شرایط خاص، و با درج این نشان روی بسته‌های پستی ایشان، پستچی را از لزوم حضور در منزل این افراد آگاه کرده و مجوز تحویل بسته پستی در داخلِ منزلِ مشتریِ دارای شرایط خاص را توسط همین آرم صادر می‌نماید.به امید این که شرایط زندگی و تمامی امکانات و تسهیلات شهری و اجتماعی برای تمامی افراد جامعه به صورت مساوی و عادلانه برقرار بشود و برقرار بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *